The battle for the champions in the National Cyber Collegiate League is heating up! This second season has proven to be more intense than the first one! Who will be stepping up this time? It could be anyone, even you! Take the first step and sign up to represent your school!

NCCL Season 2 Conference I Leg 3

Official Dota map version:  6.74c

Where:

Click to view map:

When: Sunday, September 2, 2012 - Call time 8:00AM to 10:00AM, reserve online below

Registration Fee: FREE. PC time only

 

Important Rules:

  • Each team must consist of members from the same school (no mixed teams).
  • Members must be enrolled to a semester of their respective school within June 2012 to October 2012.
  • Upon registration, participants MUST present proof of enrollment which can betwo of the following:
    • Validated School ID
    • Official Registration Form
    • School Certificate (original)
  • Participants are then required to prove their identity before accepting theirregistration through confirmation of credentials (loggin in 2-5 personalaccounts e.g. university module, social networking site, etc.)


 


Eligible/Allowed schools to compete this Sunday:

CUBAO

Asian College of Science and Technology - Cubao
Metro Business College - Quezon
National College of Business and Arts - Cubao
Samson College of Science and Technology - Quezon
System Plus Computer College - Quezon
Tech Pacific College
Technological Institute of The Philippines - Quezon
World Citi Colleges - Quezon

KATIPUNAN A

Diliman Computer Technology Institute
FEU-FERN College
Informatics College-Quezon City
Our Lord's Grace Montessori School & Colleges
University of the Philippines-Diliman

MORAYTA A

Chiang Kai Shek College
Chinese General Hospital College of Nursing and Liberal Arts
Far Eastern University
FEATI University
Interface Computer College
National University
Philippine School of Business Administration
Manila Business College
Manila Law College
Philippine College of Criminology
Philippine Merchant Marine School-Manila

LEGARDA A

Centro Escolar University
College of Holy Spirit of Manila
Guzman College of Science and Technology
Manuel L. Quezon University
National Teachers College
Philippine College of Health Sciences
San Beda College
San Sebastian College - Recoletos
Technological Institute of the Philippines - Manila

TAFT

Asian Social Institute
De La Salle University
De La Salle - College of Saint Benilde
Jesus Reigns Christian College Foundation
Philippine Christian University
Philippine Women's University
Saint Paul University
University of the Philippines Manila

LAS PINAS

Bernardo College
Colegio de Santa Monica - Manila
Las Piñas College
PMMS Colleges
Saint Francis of Assisi College
San Beda Alabang
Southville International School and Colleges
University of Perpetual Help System Dalta

CDO

Aguilar College Foundation
Bukidnon State University
Cagayan de Oro College – PHINMA Education Network
Capitol University
Central Mindanao University
Golden Heritage Polytechnic College
Liceo de Cagayan University
Lourdes College
Mindanao Institute of Career Management
Mindanao State University
Mindanao University of Science and Technology
Misamis Oriental State College of Agriculture and Technology
Oro Institute of Technology
Pilgrim Christian College
Xavier University - Ateneo de Cagayan

Walk-in registration:

  1. Walk-in registration will be available during the event day.
  2. Go to Mineski Infinity and ask for the registration forms from the marshal’s desk.
  3. Fill-up and sign the forms then submit.
  4. Get your clan tags and your respective PC assignments.
  5. Wait for the event to start and listen to the opening remarks.

NOTE: PAYMENTS ARE NON-REFUNDABLE

Online registration:

Online Registration only guarantees your participation if you come to the event within the hour following the call time.

Online reservations will be open starting today until the event day.

Use the Sample Format Below:

Team name: Mineski
Contact number: 0927-123-MSKI
Contact e-mail: mineski@ymail.com

Division: Morayta A
School: Far Eastern University

Full Names, Year, Course:

1. Tami Buchanannini, 4th Year, BS IT
2. Bobbie Malonie, 4th Year, BS IT
3. Brandi Babidee, 4th Year, BS IT
4. Marianne Busyan, 4th Year, BS IT
5. Lulu Baktuyu, 4th Year, BS IT
6. Izzi Krissy, 4th Year, BS IT (optional)

 

POST YOUR REGISTRATION ENTRY AS A COMMENT BELOW!

AFTER MAKING A POST, SEE YOU AT THE EVENT!

GL HF